KONUŞMACILARIMIZ

Sanat, tarih, siyaset, sosyoloji, felsefe, iş dünyası, iktisat, tıp, medya, teknoloji gibi birçok başlıkta her geçen gün yaşanan gelişmeler, bu bilgilerin bire bir aktarılması ihtiyacını doğurmakta. Bu amaç doğrultusunda organize edilen ANKARA PALAS BULUŞMALARI, kendi alanında uzmanlaşmış ve dünya çapında bilinen isimleri Türkiye Başkenti’ne davet ediyor.

2018-2019 Konuşmacılarımız

Kasım Konuğumuz

PROF. UĞUR BATI

İletişim Uzmanı

PROF. UĞUR BATI

Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi’nde tamamladı. Marmara Üniversitesi SBE’nden Reklamcılık ve Tanıtım yüksek lisansı ile Yeditepe Üniversitesi SBE’nden Pazarlama Yönetimi ve Genel İşletme bölümlerinde farklı yüksek lisans derecelerine sahip olan Batı, doktorasını da Marmara Üniversitesi SBE’nde İletişim Bilimleri anabilim dalında tamamladı.

Ekim Konuğumuz

Prof. Mustafa Öztürk

İlahiyatçı

Prof. Mustafa Öztürk

1965'te Giresun'un Keşap ilçesine bağlı Kaşaltı köyünde doğdu. 1983’te Giresun İmam-Hatip-Lisesi’nden, 1987’de Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu. 1987-1999 yılları arasında İçel/Mersin ve Giresun’da öğretmen olarak görev yaptı.

2017-2018 Konuşmacılarımız

Mayıs Konuğumuz

Nisan Konuğumuz

Ali Kantur

Girişimci, İş Adamı

Ali Kantur

1949’da İzmir’de dünyaya geldi. ODTÜ Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden 1970 yılında mezun olduktan sonra 1972 yılında Syracuse Üniversitesi’nde (ABD), Endüstri Mühendisliği ve İş İdaresi alanlarında yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Mart Konuğumuz

Prof. Kürşad Demirci

Dinler Tarihçisi / Arkeolog

Prof. Kürşad Demirci

1961 istanbul doğumlu. Pertevniyal ve Vatan Liselerinde okudu.1986 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi “Eski Önasya Arkeolojisi” bölümünü bitirdi. Aynı yıl...

Şubat Konuğumuz

Coşkun Aral

Fotoğrafçı

Coşkun Aral

1 Mayıs 1956’da Siirt’te doğdu. Basın fotoğrafçılığı mesleğine 1974 yılında Günaydın ve Gün gazetelerinde başladı. 1977’de, kanlı 1 Mayıs’ta çektiği...

Ocak Konuğumuz

Münir Şefik

Aktivist

Münir Şefik

1934 Kudüs doğumlu düşünür, aktivist. Münir Şefik 70’li yıllarda Filistin Kurtuluş Örgütü içinde El-Fetih’in düşünce kuruluşu olan Planlama Dairesi’nin yöneticisi...

Aralık Konuğumuz

Dücane Cündioğlu

Bir Dilci ve Felsefeci

Dücane Cündioğlu

80’lerden itibaren yayımlamaya başladığı ilk yazıları, kendisinin Mantık, Dilbilim, Yorumbilim (Hermeneutik) gibi disiplinler aracılığıyla kavramaya çalıştığı geleneksel bilimler ve bu bilimlerin modern eleştirileri üzerinedir.

Kasım Konuğumuz

Ekim Konuğumuz

JOSHUA W. WALKER

Stratejist

JOSHUA W. WALKER

ABD'li ünlü Türkiye ve Ortadoğu uzmanı, Stratejist. George Washington Üniversitesi Elliot Uluslararası İlişkiler Lisansüstü Bölümü’nde “Uluslararası Güvenlik Politikası”, George Mason Üniversitesi’nde “Liderlik ve Amerikan Başkanlığı” konularında dersler vermektedir.

 

Devamını okumak için tıklayınız »

Eylül Konuğumuz

Prof. Şaban Ali DÜZGÜN

İlahiyatçı

Prof. Şaban Ali DÜZGÜN

1968 Gümüşhane’de doğdu. 1989’da Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu. Seyyid Ahmet Han ve modernist hareketlerle ilgili yüksek lisans çalışmasını tamamladı. Bu çerçevede İngiltere’de, School of Oriental and African Studies’de (SOAS) çalıştı. Doktorasını Nesefi ve İslam Filozoflarında Allah-Alem İlişkisi adıyla verdi.

 

Devamını okumak için tıklayınız »

2016-2017 Konuşmacılarımız

Mayıs Konuğumuz

Stephan Micus

Müzisyen

Stephan Micus

Micus’un müzikal serüveni, 16 yaşında Asya kıtasına gerçekleştirdiği yolculuk ile başlıyor. Bunun ardından bir dünya seyahati de gerçekleştiren Stephan Micus, böylelikle müziğinin temelini oluşturacak öğretilerle de tanışma fırsatını yakalıyordu.

Nisan Konuğumuz

Prof. İlber Ortaylı

Tarihçi

Prof. İlber Ortaylı

1947 yılında Bregenz'de Kırım Tatarı bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. 2 yașındayken ailesiyle birlikte Türkiye'ye göç etti.

Mart Konuğumuz

Muhtar Kent

İş Adamı

Muhtar Kent

Coca-Cola Şirketi’nin Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su olan Muhtar Kent, Coca-Cola bünyesine 1978 yılında Atlanta’da katıldı. Muhtar Kent, Atlanta, İtalya ve Hollanda’daki değişik Satış ve Pazarlama görevlerinden sonra, 1985 yılında şirketin Türkiye ve Orta Asya Genel Müdürü olarak atandı. 1989-1995 yılları arasında ise, Coca-Cola Şirketi’nin 23 ülkedeki faaliyetlerini yönetmek üzere Doğu ve Orta Avrupa Bölümü Başkanı ünvanını aldı.

Şubat Konuğumuz

Raşid el-Gannuşi

Politikacı

Raşid el-Gannuşi

Raşid el-Gannuşi, 1941 senesinde Tunus'un güneybatısında bir köyde, çiftçilik yapan Berberi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. 18 yaşında el-Zeytun’a dini eğitim almaya gönderildi. Daha sonra eğitim hayatını Mısır ve Suriye'de sürdürdü. 1970’li yıllarda ülkesine dönen Gannuşi, Nahda Hareketi'ni başlatmıştır. Kendisini 'Müslüman demokrat' olarak tanımlayan Gannuşi’nin siyasi düşüncesinin temelinde, devlet otoritesi karşısında halkın güvenliğini sağlamak vardır.

Aralık Konuğumuz

Alev Alatlı

Yazar

Alev Alatlı

1944'de, Menemen, İzmir'de doğdum. Babam Ertuğrul Alatlı, ailesinin izini 2. Viyana kuşatmasında; "Kuşatmanın zamanının yanlış olduğunu" söyleyerek muhalefet ettiği için Sadrazam Kara Mustafa Paşa tarafından boynu vurulan Rumeli Beylerbeyi; İhtiyar İbrahim Paşa'ya kadar götürüyor...